Олег Николаев поздравляет с Днем пограничника

Хисеплĕ ентешсем!

Сире Пограничник кунĕпе саламлатăп!

Раççей чикĕ хуралĕн служби яланах паттăрлăхпа тата çĕнтерÿсемпе палăрса тăнă. Çĕршыв чиккине хуралласси чи яваплă та хисеплĕ ĕç пулнă, хуралта тăма чи лайăххисене шаннă. Çав ырă йăласене паянхи ăру та çирĕп тытса пырать. Пирĕн пограничниксем çĕршывăн наци хăрушсăрлăхне хÿтĕлессипе, чикĕ хуралĕн режимне тивĕçтерессипе çыхăннă нумай енлĕ тĕллевсене пурнăçа кĕртеççĕ, çапла майпа Раççей çарĕ çирĕп те вăйлă пулнине ĕнентереççĕ.

Сире служба ĕçне парăннăшăн, хăвăр тивĕçе тÿрĕ кăмăлпа пурнăçланăшăн тав тăватăп. Ветерансене уйрăмах тав сăмахĕ калас килет. Вĕсем общество ĕçне хастар хутшăнса истори астăвăмне упрас ĕçе пысăк тÿпе хываççĕ.

Чикĕ хуралçисем паттăр та хăюллă пулни вĕсем Тăван çĕршывшăн нимĕн те шеллеменнине çирĕплетет. Çакă пирĕн çамрăк ентешсемшĕн, Раççей Федерацийĕн Хĕç-пăшаллă Вăйĕсен ретне тăма хатĕрленекенскерсемшĕн, тĕслĕх пулса тăрать.

Пурне те çирĕп сывлăх, телей, ырлăх тата тăнăç пурнăç сунатăп!

Чăваш Республикин Пуçлăхĕ                                  Олег Николаев

Дорогие соотечественники!

Поздравляю вас с Днем пограничника!

Пограничная служба России имеет богатую легендарными подвигами и победами историю. Во все времена защита рубежей страны была делом почетным и ответственным, которое доверялось лучшим воинам. Священные традиции пограничной службы с честью и достоинством продолжает нынешнее поколение.

Равняясь на предшественников, наши пограничники успешно решают многоплановые задачи по защите национальной безопасности страны, обеспечению пограничного режима, укрепляя веру соотечественников в несокрушимость духа российской армии.

Выражаю признательность за добросовестную службу, верность долгу и присяге. Особые слова благодарности – ветеранам пограничной службы, которые вносят неоценимый вклад в сохранение исторической памяти, занимаясь активной общественной деятельностью.

Героизм, мужество и доблесть пограничников служат примером беззаветного служения Отечеству, отличной военной подготовки для наших юных земляков, которым предстоит служба в Вооруженных силах Российской Федерации.

Желаю всем крепкого здоровья, счастья, благополучия и мирного неба над головой!

Глава Чувашской Республики                                    Олег Николаев